Wszystko wydaje się pracować w jak najlepszym porządku, ale wciąż szukamy sposób, by ulepszyć pracę. Jeśli więc chcemy, by nasze biuro działało jak w zegarku, sprawdźmy, czy naszym pracownikom na pewno niczego nie brakuje. A może pracę opóźnia najzwyklejszy bałagan? Jeśli tak, to znak, że czas zainwestować w kompleksowe artykuły biurowe - choć to często drobiazgi, to naprawdę trudno bez nich pracować.

Zorganizuj swój zespół

Artykuły biurowe to nie tylko papier do drukarki i segregatory, to także szereg innych przydatnych przedmiotów, o których zazwyczaj nie myślimy, a które znacznie mogą poprawić organizację pracy naszego zespołu. Do takich rzeczy należą wszelkiego rodzaju tablice. Białe tablice wykorzystywane są do zapisywania na nich wszelkich informacji za pomocą specjalnych, ścieralnych pisaków. Na takiej tablicy możemy umieścić chociażby harmonogram projektów, najważniejsze cele bieżącego tygodnia, podział zadań. Korzystać z niej mogą wszyscy pracownicy, zaznaczając zadania wykonane, dopisując własne uwagi albo dopisując rzeczy, o których sami zapomnieliśmy albo takie, które pojawiły się dopiero w trakcie wykonywania zadania. Biała tablica to także nieocenione narzędzie przy tak zwanej burzy mózgów, która pomoże nam wyciągnąć z pracowników najlepsze pomysły.

Niezwykle funkcjonalnym artykułem biurowym jest także tablica korkowa - świetnie sprawdzi się jako osobisty planer zadań każdego pracownika albo tablica ogłoszeń w pracowniczej stołówce.

Zaprezentuj się z jak najlepszej strony

Artykuły biurowe burza mózgówJeśli przy burzy mózgów już jesteśmy, to przedmiotem, bez którego nie może odbyć się obecnie żadne spotkanie ani narada jest tak zwany flipchart. Ten niezwykle przydatny artykuł biurowy to zazwyczaj niewielkich rozmiarów biała tablica, na której możemy pisać ścieralnymi pisakami albo blok dużych, białych kartek, które możemy z łatwością zrywać po zapisaniu. Flipcharty świetnie sprawdzą się podczas prezentacji i wszelkich spotkań biznesowych, kiedy chcemy na szybko rozrysować jakiś wykres albo tabelę. To także jeden z ulubieńców hrowców, wykorzystywany podczas spotkań rekrutacyjnych, a także szkoleń - flipchart jak żaden inny artykuł biurowy pomoże nam wyciągnąć z uczestników spotkania wszystkie kreatywne pomysły, by następnie zaprezentować je reszcie zgromadzonych.

Dobrze zaopatrzone biuro to dobrze funkcjonujące biuro - odpowiednio dobrane artykuły biurowe pozwalają na spokojną, uporządkowaną pracę, której żaden brak nie zakłóca. Często są to rzeczy, na które w codziennej pracy nie zwracamy uwagi, rzeczy, które zaczynają istnieć w naszej świadomości dopiero, gdy ich zabraknie. Nie pozwólmy na to i pilnujmy, by wszystko zawsze było na swoim miejscu.