Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzieci to niezbyt wielcy miłośnicy noszenia czapek. Jak zatem przekonać malucha, aby przed wyjściem do przedszkola czy też szkoły chętnie na swoją głowę zakładał dziecięce nakrycie głowy? Specjalnie dla rodziców małych buntowników przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł, który jak mamy nadzieję zachęci małe szkraby do częstszego zakładania czapki.

Zalety noszenia czapki

Bez apelacyjnie czapka to jeden z lepszych elementów naszej garderoby, który doskonale potrafi zadbać o naszą kondycję oraz zdrowie zwłaszcza w czasie jesieni oraz zimy. Jest niezbędnym dodatkiem dla wrażliwców, którzy już po jednym dmuchnięciu zimnego wiatru lądują w domowym łóżku z ciepłą herbatą i antybiotykiem. Nakrycie głowy chroni nas nie tylko przed warunkami atmosferycznymi jak deszcz, śnieg, ale stanowi istotną funkcję w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. W momencie, gdy nastaje zima, wychodząc z gołą głową na dwór możemy bardzo szybko nabawić się przykrego przeziębienia. Czapka pozwoli zatrzymać odpowiednią temperaturę, a w momencie gdy jest naprawdę zimno służy jako ciepły dodatek na głowie.

czapki dla dziewczynekCo zrobić, aby dziecko zaczęło chętnie nosić czapkę?

W sklepach czapki dla dziewczynek i chłopców znajdziesz w przeróżnych modelach. Dlaczego zatem dzieciaki tak niechętnie noszą je na swoich głowach? Być może jest to spowodowane nieodpowiednim wyborem czapki, który dokonujesz bez wiedzy i obecności malucha. Wspólne zakupy jesiennej czy zimowej czapki wraz z malcem może dużo zmienić. Dzieciaki lubią decydować o rzeczach, którymi później będą mogły pochwalić się przed koleżankami i kolegami. Jak wiadomo szkraby nie przejmują się stroną praktyczną, ale raczej celują w kategorie estetyczne wybieranych przez siebie przedmiotów. Będąc z dzieckiem na zakupach pamiętaj, że czapka oprócz istotnej funkcji, powinna również być atrakcyjna, szczególnie dla malucha. Kolejną rzeczą, o którą powinni zadbać rodzice to odpowiednie wybranie czapki dla dziewczynek i chłopców w określonym materiale. Jeśli wybierzemy ciepłą czapkę zimową, która będzie nieprzyjemnie drapać, na pewno bardzo szybko wyląduje na dnie szafy. Wybierajmy natomiast czapki wykonane z delikatnych materiałów, które pozwolą swobodnie oddychać skórze i będą wchłaniać wilgoć. Dobrymi materiałami na jesienno-zimowe czapki jest bawełna, wełna, moher czy przepuszczalny, lekki polar. Taki wybór sprawi, że dziecięce główki będą delikatnie otoczone wybranym materiałem, który zapewni im stały dostęp powietrza nawet w ekstremalnych warunkach.