Nie każdy z nas musi znać się na prawie, ale wszyscy z nas muszą postępować zgodnie z jego nakazami i zakazami. Jeżeli masz problem dotyczący jakiejś dziedziny prawa, możesz przeszukiwać przepisy, ale najlepiej zwrócić się w tej dziedzinie do specjalistów, którzy pomogą ci profesjonalnie i kompleksowo.

Porady prawne udzielane są przede wszystkim przez kancelarie radców prawnych, a także kancelarie adwokackie, gdzie do dyspozycji są doświadczeni radcy prawni oraz adwokaci, ale również istnieje sposób na uzyskanie darmowej pomocy prawnej. Podpowiadamy, gdzie się udać.

Gdzie udać się po pomoc prawną?

porady prawne

Najlepiej zdecydować się na pomoc takiego prawnika, który posiada nie tylko wieloletnią praktykę w swojej dziedzinie, ale również będzie mógł zapewnić ją w wybranym zakresie – każda kancelaria ma swoje specjalizacje zawodowe, dlatego też jeżeli chcesz otrzymać pomoc w dziedzinie prawa spadkowego, prawa karnego czy też prawa budowlanego, w takim przypadku potrzebna będzie odpowiednia kancelaria prawna.

Adresy kancelarii prawnych działających w okolicy można już teraz sprawdzić w internecie. Wystarczy tylko kilka chwil, aby znaleźć je online, a na ich stronach zapoznać się z pełnym zakresem specjalizacji, w ramach których kancelaria świadczy usługi prawne. Gdy liczy się dla ciebie profesjonalna pomoc, warto w tym przypadku sprawdzić opinie online i rozpytać wśród znajomych, czy ktoś może polecić specjalistów.

Niemniej jednak, aby uzyskać poradę prawną wcale nie musisz wychodzić z domu. Coraz więcej kancelarii oferuje swoim klientom możliwość uzyskania porad prawnych przez internet – w tym przypadku konieczne jest przygotowanie pytania, następnie przesłanie go do kancelarii, wówczas następuje wycena, a po opłaceniu porady kancelaria przygotowuje odpowiedź. To wygodny wybór dla osób szukających dla siebie fachowej pomocy z maksymalną wygodą.

Kto może liczyć na darmowe porady prawne?

sąd

Obecnie, a dokładnie od stycznia 2016 roku, istnieje także możliwość korzystania z darmowej pomocy prawnej w ponad 1500 punktach w całej Polsce. To jednak oferta przeznaczona tylko dla wybranej grupy osób. Mogą korzystać z niej ci, którzy ukończyli 65. rok życia, albo mają poniżej 26. roku życia, osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, uprawnione do korzystania z pomocy społecznej, kombatanci, weterani lub osoby poszkodowane w wyniku klęski żywiołowej.

Ograniczenia dotyczą także spraw, których dotyczy darmowa pomoc prawna. W tym przypadku może ona dotyczyć następujących dziedzin: prawo cywilne, prawo karne, sprawy rodzinne, prawo pracy, sprawy administracyjne, podatkowe oraz dotyczące ubezpieczenia społecznego. Także pomoc prawną otrzymają ci, którzy chcą zacząć prowadzenie własnego biznesu. Pomoc nie jest świadczona dla firm.

Informacje na temat lokalizacji punktów darmowej pomocy prawnej można znaleźć na stronie internetowej: www.darmowapomocprawna.ms.gov.pl.

Zatem jeżeli zależy ci na tym, aby uzyskać kompleksową i fachową pomoc prawną, najlepiej zdecydować się do specjalistów w tej dziedzinie. Wybierz profesjonalną kancelarię adwokacką lub kancelarię radcy prawnego, który będzie mógł pomóc ci w pełnym zakresie swojej specjalizacji.