Era handlu elektronicznego wyzwoliła w wielu ludziach ideę przedsiębiorczości. Internet znacząco zwiększa nam nam zasięg naszego sklepu, dzięki czemu możemy trafiać do większego grona odbiorców. Kolejnym powodem do założenia sklepu Internetowego jest większa świadomość klientów dotycząca e-zakupów oraz niewątpliwie wygoda. Możemy w szybki i wygodny sposób zakupić  produkt z całej Polski i zagranicy bez męczącego chodzenia po sklepach. Możemy również dokładnie zbadać jaki konkretny produkt jest nam potrzebny bez ryzyka narażenia się na sztuczki sprzedawców w sklepie.

 

delivery-box-iconPlanuj i nie bój się otworzyć na świat Internetu! Załóż sklep internetowy jednak dopiero w momencie, gdy masz cały biznesplan. Oprogramowanie sklepu internetowego możesz mieć za darmo, bądź wykupić usługę z abonamentem (niedługo będzie zestawienie 5 najpopularniejszych platform sklepowych). Prymitywny mały sklep można postawić nawet na Wordpressie - z odpowiednimi wtyczkami oraz szablonem.

 

Oczywiście samo założenie sklepu może nie wystarczyć. W dzisiejszych czasach równie ważna jest promocja strony w tym wypadku w Internecie. Trzeba zachęcić jak największą liczbę użytkowników do odwiedzania naszego sklepu. Możemy naszą stronę wypozycjonować na konkretne frazy/kategorie produktów, które oferujemy. Pozycjonowanie w dużym skrócie polega na dostosowaniu strony do wytycznych Google oraz budowanie odpowiedniego profilu linkowania. Ważne jest również budowanie wizerunku sklepu w social media (facebook, Twitter, Google plus). Pozycjonowanie wymaga cierpliwości i konsekwencji, ale na dłuższą metę będzie przynosić wymierne korzyści.  Alternatywnym rozwiązaniem mogą być Adwords-y, które przynoszą szybszy efekt, ale za większą cenę ponieważ płacimy za każde wejście klienta z reklamy od Google.

 

Dlaczego polubiliśmy sklepy internetowe?

 

Sklepy internetowe już od przynajmniej kilku lat nie mogą być traktowane w kategoriach ciekawostki. Korzystamy z nich coraz częściej i z coraz większym przekonaniem o tym, że mamy do czynienia z wartościowymi punktami sprzedaży. O tym, że są one coraz większym zagrożeniem dla klasycznych sklepów najlepiej świadczy to, że zrezygnowaliśmy z kupowania za ich pośrednictwem niektórych tylko grup produktów takich, jak płyty i książki. Dziś odwiedzamy je również wówczas, gdy interesują nas maszynki do mięsa i garnki, zdarza nam się przy tym również zamawiać nawilżacze powietrza droga elektroniczną i wcale nie wydaje się to nam dziwne. Postępowanie takie może wydawać się zaskakujące, gdy jednak zastanowimy się nad nim bardziej wnikliwie, z pewnością dojdziemy do wniosku, że wcale nie jest pozbawione uzasadnienia. Na pierwszy plan wysuwa się to, że nawilżacze powietrza i inne artykuły znajdujące się w sklepach działających w Internecie są często znacznie tańsze niż gdziekolwiek indziej, a oszczędzanie zawsze daje nam dużą satysfakcję. Nie da się jednak ukryć, że wcale nie mniejsze znaczenie ma to, że w sieci maszynki do mięsa pojawiają się w znacznie bogatszym wyborze niż w klasycznym sklepie.

 

Promocja usług poprzez kampanie informacyjne

 

Jeszcze całkiem niedawno klimatyzacja w Tychach nie należała do rozwiązań wykorzystywanych szczególnie często. Owszem, zdecydowana większość mieszkańców tego śląskiego miasta zdawała sobie sprawę z istnienia firm, które proponowały rozwiązania z tego zakresu. Niska była jednak świadomość tego, że klimatyzacja w Tychach jest im w stanie przynieść wymierne korzyści pozwalające, między innymi, na poprawę stanu zdrowia, trudno było więc liczyć na zaciekawienie kosztami jej instalacji i zasadami działania. Problem związany z ograniczeniem dostępu do informacji przez długi czas przeżywała również hurtownia elektryczna. Owszem, podmiot tego typu nie tylko działał na Śląsku, ale również cieszył się sporym zainteresowaniem, wiedza na jego temat była jednak charakterystyczna przede wszystkim do wąskiego grona klientów. Dziś, podobnie jak firmy oferujące rozwiązania z zakresu klimatyzacji, również hurtownia elektryczna propaguje wiedzę na swój temat, a jej właściciele i pracownicy przyznają, że kampania informacyjna przynosi satysfakcjonujące rezultaty.