Coraz większą popularnością ostatnimi czasy cieszy się księgowość internetowa. Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, często uważane za znacznie korzystniejsze od klasycznego biura rachunkowego. Ogromny komfort, niższa cena, a także spokój związany z brakiem konieczności zajmowania się rozliczeniami. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Czym dokładnie jest księgowość internetowa? Jakie rodzaje księgowości online możemy wyróżnić? Jakie są zalety tego rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Czym jest księgowość internetowa?

Księgowość internetowa (online) to coraz częściej wybierana forma prowadzenia rachunkowości. Działa właściwie na takiej samej zasadzie co księgowość tradycyjna. Mamy do czynienia z księgowaniem wszelkich kosztów i przychodów czy wypełnianiem ksiąg rozchodów. Sporządzane są także specjalne deklaracje podatkowe, które w późniejszym czasie muszą zostać przesłane do urzędu, co jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Jaka jest więc różnica? Dokumenty nie są przekazywane osobiście, tak jak w przypadku księgowości w formie stacjonarnej, lecz przesyłamy je za pomocą internetu. Dzięki temu już nigdy nie będziemy musieli czekać w kolejce i niecierpliwić się, bowiem wysłanie odpowiednich dokumentów to kwestia kilku minut. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą samodzielną działalność gospodarczą. Więcej informacji o księgowości internetowej znajdziesz na stronie https://www.i-malaksiegowosc.pl/category/ksiegowosc-internetowa-2/.

Co należy wiedzieć o księgowości online?Rodzaje księgowości online

Księgowość internetową możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest jej samodzielne prowadzenie za pomocą specjalnej aplikacji przez internet. Z pewnością jest to tańsza możliwość, jednak wymaga od nas większej ilości pracy. Drugim rodzajem jest księgowość internetowa, która prowadzona jest przez biuro rachunkowe. Pierwsza możliwość zalecana jest osobom, które doskonale orientują się w przepisach, natomiast ci mniej obeznani powinni skorzystać z usług biura rachunkowego.

Korzyści związane z księgowością online

Jedną z największych zalet jest oczywiście to, że możemy załatwiać wszelkie sprawy księgowe, nie wychodząc z domu bądź z biura. Dzięki temu nie musimy przerywać swoich aktualnych zajęć, a także zajmować się tymi sprawami po godzinach. Dodatkowo jest to tańsza opcja od księgowości tradycyjnej. Aplikacja dostępna jest w przeglądarce, dlatego też jej instalowanie nie jest konieczne. Nasze dane personalne są odpowiednio zabezpieczone. Księgowość internetowa to przede wszystkim prostota, a także komfort psychiczny i fizyczny.