Klimat, który jest w mieszkaniu wpływać może na samopoczucie wszystkich domowników. To, jak urządzimy wnętrze oraz na jaki styl się zdecydujemy wpływa na atmosferę. Wiele ludzi decyduje się ostatnio na wybór mebli prowansalskich, ponieważ są one niezwykle stylowe i chętnie przebywa się w mieszkaniu, które one dekorują. Dlatego też niemalże wszystkie sklepy meblowe, czy to stacjonarne, czy tez internetowe sprzedają ten rodzaj mebli. Popyt na nie jest bardzo duży i klientów nie brakuje. Jeśli więc szukasz pomysłu na biznes, zdecyduj się na meble prowansalskie.

Powody, dla których tak chętnie wybierane są meble prowansalskie

Sama nazwa tych mebli pochodzi oczywiście od malowniczej krainy zwanej Prowansją. Miejsce to jest magiczne ze względu na niekończące się pola lawendy, ale także na piękne i klimatyczne kamienne domki oraz pyszne wino. Trend na te meble wiąże się z sielskim klimatem oraz bezpieczeństwem domowego ogniska. To, na co zwraca uwagę mebli prowansalskich to z całą pewnością kolorystyka. Pastelowe kolory takie jak: biel, błękit, żółć, lawenda, błękit, oliwka, zieleń i przede wszystkim lawenda wspaniale się prezentują i idealnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Nie ważne jest, czy będzie to pokój dziecka, salon, czy sypialnia. Każde pomieszczenie urządzone tymi kolorami zachwyci i nada przyjemnej atmosfery. Kolorystyka taka może idealnie komponować się z chropowatą fakturą ścian, z cegłami, czy motywami drewnianymi. Gdy zdecydujemy się na tzw. przecierkę na meblach, dodatkowo uzyskamy wspaniały efekt i stylowe wnętrze. Wszystkie meble prowansalskie najczęściej wykonywane są z najlepszej jakości drewna oraz żelaza. Lite drewno zestawione z żelazem sprawdza się świetnie. Najczęściej spotkać je można w kolorze białym, beżowym lub też szarym. Meble te bardzo często są delikatnie zdobione, co jeszcze zwiększa ich walory estetyczne. Bardzo popularne na meblach prowansalskich są motywy florystyczne, kłosy zboża, czy też kiście winogron. Chcąc samemu wykonać takie meble, wystarczy przemalować na biało, czy też kremowo używane eksponaty.

Dodatki w stylu prowansalskim

Poza wyjątkowymi meblami prowansalskimi w mieszkaniach, w których dominuje ten styl znaleźć się powinny również urocze i bardzo delikatne ozdoby prowansalskie. Zegary z motywem lawendy, wiklinowe koszyczki, które ozdobione są kokardkami oraz serwetkami w drobne kwiatuszki. Genialnym pomysłem są również dekorowane doniczki pełne kwiatów, czy drewniane, solidne ramki do zdjęć.